דלתות פנים

דלתות פנים עתיקות

בעת שיפוץ או ריענון הבית, יש להקדיש מחשבה רבה בבחירת דלתות פנים, שהרי הדלתות מוסיפות מראה מושלם לעיצוב הכולל של הבית. מעבר להיותן משלימות את עיצוב הבית, הן אלה שמגינות על הפרטיות בכל חדר בבית ועוזרות לבודד רעשים, לכן בעת הבחירה יש לשים דגש גם על איכות הדלת ועל היכולת שלה לבודד רעשים. כיום קיימים בשוק מגוון רב של דלתות פנים מעץ מלא, במראה חדשני, כפרי, סטנדרטיות ועוד סוגים שונים של חומרים וצבעים מרהיבים.

דלת פנים מעץ – התאמת הדלת באופן מושלם לכל חדר

כאשר בוחרים דלתות פנים עתיקות או כל סוג אחר של דלת, יש צורך להתאים לכל חדר דלת ייעודית משלה. לדוגמא – דלת פנים לחדר השינה של ההורים צריכה להיות מבודדת היטב מפני רעשים, כך תוכלו לישון צהריים בשקט מבלי לשמוע את רעשי הילדים, או דלת פנים לאמבטיה צריכה להיות חזקה ועמידה יותר משאר דלתות הבית מפני לחות, מים ורטיבות, מכיוון שהיא חשופה יותר למגע מים ולחות. כמו כן, במידה ומדובר בחדר קטן וצפוף, מומלץ לרכוש דלת פנים שהיא – דלת הזזה על מנת שלא להקטין את חלל החדר.

דלת מעץ מלא

דלת עץ ישנה – מה חשוב לקחת בחשבון לפני שבוחרים דלתות פנים עתיקות?

לפי שאתם רצים לרכוש דלת ישנה שעברה שיפוץ, ישנם מספר דברים אותם כדאי לקחת בחשבון:

 • מידות הדלת – טרם הזמנת הדלת, יש למדוד היטב את מידות המשקוף, מכיוון שלעיתים ישנם פתחים במידות שאינן סטנדרטיות חלקם גדולים וחלקם קטנים.
 • כיוון הפתיחה של הדלת – יש לשים לב כי בעת פתיחת הדלת אין אלמנטים שונים אשר עלולים להפריע לפתיחת הדלת כמו – ארונות, מיטות, שידות ותאורה.
 • מידת הבידוד האקוסטי של הדלת – בעת הרכישה, יש לוודא כי מדובר בדלתות פנים עתיקות אשר אטומות ומבודדות רעשים פנימיים וחיצוניים, במיוחד אם מדובר ברכישת דלת לחדר עבודה או לחדר ילדים, שהרי כאשר מדובר בחדר עבודה בביתכם, כמובן שתרצו שהוא יהיה שקט ויבודד רעשים כך תוכלו לעבוד ללא הפרעות.
 • בטיחות הדלת – כאשר בוחרים דלת פנים לחדר ילדים, יש לוודא כי מדובר בדלת בטיחותית ושלא קיים בה מנגנון נעילה פנימי או כל דבר אחר אשר יכול להזיק לילדים.

על חידוש ושיפוץ דלתות עץ

בנגריה שלנו מתמחים בשיפוץ וחידוש דלתות כניסה מעץ ודלתות פנים לרבות דלתות כנף ודלתות הזזה מעץ. מדובר בעבודת מקצועיות הדורשות רמה גבוהה של מיומנות והבנה בתחום, המבוססות על שיטות עבודה מסורתיות ועכשוויות ועל כלים מיוחדים. רוצים לדעת עוד על פעולות של שיפוץ דלתות עץ? לפניכם שורה של דגשים בנושא:

 • יש לדעת כי חידוש של דלתות פנים מעץ מלא ודלתות כניסה הינה עבודת נגרות ייחודית הדורשת מיומנות בתחום, עם יכולת לעבוד עם עץ ישן ועתיק בן עשרות ואף מאות שנים, ועבודות עץ מדויקות ומורכבות עם הכרת טכניקות של פעם.
 • עבודת חידוש של דלתות כרוכה בהסרה של שכבות על שכבות של צבע עד הגעה לשכבת העץ המקורית. כל זאת כרוך בעבודת שחזור עדינה ומורכבת במיוחד, עם הבנה כיצד כל דלת נבנתה באופן שיאפשר לפרקה ולהרכיבה מחדש.
 • יש דלתות עץ שניתן לחדש ויש דלתות עץ ישנות במצב קשה שניתן רק לשחזר אותן עם התאמה כמה שיותר מדויקת של סוגי עץ לכל דלת.
 • בבדיקת מצב דלת בוחנים את סוג העץ ממנו הדלת עשויה, גיל העץ ומצבו, מצב ציפוי או צבע של הדלת ועבודות הפרזול שלה.
 • ָלאחר שיוף והורדת שכבות צבע ישנות ניתן לעבור לצביעת דלת כניסה מעץ או דלת פנים, כאשר צביעת דלת עץ ישנה דורשת יישום של שכבת יסוד שאחריה יש לבחור בסוג מתאים של צבע.
 • דלתות פנים עץ ודלתות כניסה ישנות מעץ משתנות בסגנון עיצובן וטכניקת בנייתן בהתאם לשנת ומקום הכנתן והטרנדים שהיו מקובלים באותה עת. למשל בתקופה העות'מנית היו בארץ דלתות כניסה ודלתות פנים מעץ מלא גבוהות עם חלון פנימי מעוטר ועם סורגים. מרבית דלתות הכניסה היו עם שתי כנפיים.
 • דלתות פנים עץ מלא מימי הטמפלרים עשויות מעצים שיובאו מגרמניה שעוצבו בקו ישר ללא עיטורים. לעומת זאת, דלתות כניסה ודלתות עץ פנים מהמאה השבעה עשרה היו לרוב עשויות מעץ ארז והן לא היו גבוהות. במאה השמונה עשרה הדלתות היו מאוד גבוהות ובתחילת המאה התשעה עשרה ניתן למצוא הרבה דלתות מעוטרות בסגנון ארט נובו.
 • את התאריך של דלתות כניסה ודלתות פנים מעץ ניתן לקבוע בהתאם לעבודת פרזול של הדלתות, באם יש בצבע עופרת, ועוד.
 • פעולות של שיפוץ דלתות כוללות גם ניקוי של הדלת ושימוש בחומרים דוחי מזיקים. כמו כן כדאי לשמן את הדלת וכך להגן עליה מפני סדקים ועיוותים.
 • בצביעת דלת ישנה יש לבחור בצבע ייעודי לעץ , ששומר על העץ מרטיבות ולחות ושיש בו חומרים המשמידים ומרחיקים עובש, פטריות ומזיקים.

להזמנת  דלתות כניסה ופנים מעץ

הזמנת דלתות כניסה ופנים מעץ, ולקבלת מידע נוסף בנושא, בואו לבקר בגלריה שלנו או צרו קשר עם פאיז רסטורציה בטלפון 052-5595417.

יצירת קשר

דילוג לתוכן