דלתות פנים

כל מה שצריך לדעת על שיפוץ דלתות עץ

בעת שיפוץ או ריענון הבית, יש להקדיש מחשבה רבה בבחירת דלתות פנים שהרי דלתות מוסיפות מראה מושלם לעיצוב הכולל של הבית. מעבר להיותן משלימות את עיצוב הבית הן אלה שמגינות על הפרטיות בכל חדר בבית ועוזרות לבודד רעשים, לכן בעת הבחירה יש לשים דגש גם על איכות הדלת ועל היכולת שלה לבודד רעשים. כיום קיימים בשוק מגוון רב של דלתות פנים מעץ מלא במראה חדשני או כפרי, דלתות סטנדרטיות וסוגים שונים של חומרים וצבעים מרהיבים.

מאמר זה יתמקד בחידוש דלתות פנים מעץ בו נדון באפשרויות השונות לחידוש דלתות ישנות. חשוב לציין שחידוש דלתות פנים מעץ הוא פתרון יעיל וחסכוני לעומת רכישת דלתות חדשות והוא מאפשר לכם להעניק חיים חדשים לדלתות ישנות ולשדרג את מראה הבית מבלי להשקיע סכומים גבוהים.

דלת פנים מעץ – התאמת הדלת באופן מושלם לכל חדר

כאשר בוחרים דלתות פנים עתיקות או כל סוג אחר של דלת, יש צורך להתאים לכל חדר דלת ייעודית משלה. לדוגמא – דלת פנים לחדר השינה של ההורים צריכה להיות מבודדת היטב מפני רעשים, כך תוכלו לישון צהריים בשקט מבלי לשמוע את רעשי הילדים, לעומת זאת דלת פנים לאמבטיה צריכה להיות חזקה ועמידה יותר בפני לחות, מים ורטיבות מכיוון שהיא חשופה יותר למגע מים ולחות. כמו כן, במידה ומדובר בחדר קטן וצפוף, מומלץ לרכוש דלת הזזה על מנת שלא להקטין את חלל החדר.

דלת עץ ישנה – מה חשוב לקחת בחשבון לפני שבוחרים דלתות פנים עתיקות?

לפי שאתם רצים לרכוש דלת עץ פנים ישנה שעברה שיפוץ, ישנם מספר דברים אותם כדאי לקחת בחשבון:

 • מידות הדלת – טרם הזמנת הדלת יש למדוד היטב את מידות המשקוף מכיוון שלעיתים ישנם פתחים במידות שאינן סטנדרטיות, חלקם גדולים וחלקם קטנים.
 • כיוון הפתיחה של הדלת – יש לשים לב כי בעת פתיחת הדלת אין אלמנטים שונים אשר עלולים להפריע לפתיחת הדלת כמו ארונות, מיטות, שידות ותאורה.
 • מידת הבידוד האקוסטי של הדלת – בעת הרכישה, יש לוודא כי מדובר בדלתות פנים עתיקות אשר אטומות ומבודדות רעשים פנימיים וחיצוניים, במיוחד אם מדובר ברכישת דלת לחדר עבודה או לחדר ילדים שהרי כאשר מדובר בחדר עבודה בביתכם תרצו שהוא יהיה שקט במיוחד ויוכל לבודד רעשים כך תוכלו לעבוד ללא הפרעות.
 • בטיחות הדלת – כאשר בוחרים דלת פנים לחדר ילדים, יש לוודא כי מדובר בדלת בטיחותית ושלא קיים בה מנגנון נעילה פנימי או כל דבר אחר אשר יכול להזיק לילדים.
 • סגנון הדלת- חשוב לוודא שהסגנון של הדלת העתיקה מתאים לעיצוב הבית שלכם. דלתות פנים עתיקות מגיעות במגוון סגנונות כגון קלאסי, כפרי, מודרני ועוד. בחירת סגנון לא מתאים עלולה ליצור עומס ויזואלי וחוסר הרמוניה בבית.
 • התקנה מקצועית- התקנת דלתות פנים עתיקות דורשת מיומנות וניסיון. מומלץ להיעזר בשירותיו של נגר או בעל מקצוע מוסמך אחר כדי להבטיח שהדלת תותקן בצורה נכונה ותתפקד כראוי לאורך זמן.

מידע על חידוש דלתות פנים ישנות

בנגריה שלנו עובדים מומחים בתחום שיפוץ דלתות פנים ישנות מעץ לרבות דלתות כנף ודלתות הזזה. מדובר בעבודה מקצועית הדורשות רמה גבוהה של מיומנות והבנה בתחום המבוססות על שיטות עבודה מסורתיות ועכשוויות, וכן על כלי עבודה מיוחדים.

קצת רקע על תהליך החידוש: לפני תחילת חידוש דלת פנים מעץ יש לנקות אותה היטב עם מטלית לחה וסבון עדין תוך הקפדה על הסרת לכלוך, אבק וכתמים. לאחר מכן, יש לשייף את הדלת בתנועות אחידות לאורך כל שטחה בעזרת נייר שיוף בדרגה הנכונה במטרה להסיר את שכבת הצבע הישנה ולאפשר אחיזה טובה יותר לצבע החדש שנמרח. בשלב הבא, ניתן לצבוע את הדלת בצבע איכותי המיועד לעץ תוך בחירת גוון בהתאם לטעם האישי ולסגנון העיצוב של הבית. ניתן להשלים את תהליך החידוש על ידי החלפת ידיות ופרזול הדלת תוך בחירה מבין מגוון סגנונות וחומרים בהתאם להעדפה אישית.

לפניכם שורה של דגשים בנושא:

 • יש לדעת כי חידוש דלתות ישנות מעץ מלא הינה עבודת נגרות ייחודית הדורשת מיומנות בתחום עם יכולת לעבוד עם עץ ישן ועתיק בן עשרות ואף מאות שנים, ועבודות עץ מדויקות ומורכבות עם הכרת טכניקות עבודה מסורתיות.
 • עבודת חידוש של דלתות כרוכה בהסרה של שכבות על שכבות של צבע עד להגעה לשכבת העץ המקורית. כל זאת כרוך בעבודת שחזור עדינה ומורכבת במיוחד, עם הבנה כיצד כל דלת נבנתה באופן שיאפשר לפרקה ולהרכיבה מחדש.
 • יש דלתות עץ פנים שניתן לחדש ויש דלתות עץ ישנות במצב קשה שניתן רק לשחזר אותן עם התאמה כמה שיותר מדויקת של סוגי עץ לכל דלת ישנה.
 • בבדיקת מצב הדלת בוחנים את סוג העץ ממנו הדלת עשויה, גיל העץ ומצבו, מצב ציפוי או הצבע של הדלת וגם את עבודות הפרזול שלה.
 • ָלאחר שיוף והורדת שכבות צבע ישנות ניתן לעבור לצביעת דלת כניסה מעץ או דלת פנים, כאשר צביעת דלת עץ ישנה דורשת יישום של שכבת יסוד שאחריה יש לבחור בסוג מתאים של צבע.
 • דלתות פנים עץ ודלתות כניסה ישנות מעץ משתנות בסגנון עיצובן וטכניקת בנייתן בהתאם לשנת ומקום הכנתן והטרנדים שהיו מקובלים באותה עת. למשל בתקופה העות'מנית היו בארץ דלתות כניסה ודלתות פנים מעץ מלא גבוהות עם חלון פנימי מעוטר ועם סורגים. מרבית דלתות הכניסה היו עם שתי כנפיים.
 • דלתות פנים עץ מלא מימי הטמפלרים עשויות מעצים שיובאו מגרמניה ועוצבו בקו ישר ללא עיטורים. לעומת זאת, דלתות כניסה ופנים מעץ מהמאה השבע-עשרה היו לרוב עשויות מעץ ארז והן לא היו גבוהות. במאה השמונה-עשרה הדלתות היו מאוד גבוהות ובתחילת המאה התשעה-עשרה ניתן למצוא הרבה דלתות מעוטרות בסגנון ארט נובו.
 • את התאריך של דלתות כניסה ודלתות פנים מעץ ניתן לקבוע בהתאם לעבודת פרזול של הדלתות, באם יש בצבע עופרת, ועוד.
 • פעולות של שיפוץ דלתות כוללות גם ניקוי של הדלת ושימוש בחומרים דוחי מזיקים. כמו כן כדאי לשמן את הדלת וכך להגן עליה מפני סדקים ועיוותים.
 • בצביעת דלת ישנה יש לבחור בצבע ייעודי לעץ אשר שומר על העץ מרטיבות ולחות ושיש בו חומרים המשמידים ומרחיקים עובש, פטריות ומזיקים.

דלתות פנים מחודשות מעץ מזמינים רק אצל פאיז רסטורציה

רוצים לדעת עוד על פעולות של שיפוץ דלתות עץ? זקוקים למידע והכוונה בנושא? צרו איתנו קשר בטלפון 052-5595417 או שתוכלו לבקר בגלריה שלנו.

יצירת קשר

דילוג לתוכן