דלתות עתיקות

מאז ומתמיד היו הדלתות מוטיבים מרכזיים בחיי התרבות של האדם, מה שמתבטא בשילובן בשלל מטבעות לשון ופתגמים. בעוד שדלת פתוחה מסמלת הזדמנות ויכולת התקדמות, דלת סגורה משולה למכשול ולדחייה. לא בכדי מסמלות עבורנו הדלתות כל כך הרבה – הדלת היא זו שאכן קובעת מי יכנס לביתכם והיא גם זו שיוצרת לא פעם את הרושם הראשוני עבור מי שמגיע אליכם לראשונה. לכן, במידה ועיצוב הבית, העסק, או כל מבנה אחר הוא חשוב לכם, יש לבחור עבורו את הדלת המתאימה שתשדר בדיוק מה שאתם רוצים.

מתי כדאי לבחור בדלת עתיקה?
אם הגעתם דווקא למאמר הזה, כנראה שאתם מתעניינים באפשרות להציב בביתכם דלתות עתיקות מפירוק. דלת עתיקה משדרת לרוב מראה קלאסי ויוקרתי ומתאימה בעיקר לבתים פרטיים או למשרדים גדולים. כמובן שחשוב להתאים את הדלת גם לעיצוב הפנימי של החלל, שכן דלת עתיקה משתלבת היטב במקומות אשר מעוצבים בסגנון רטרו עם רהיטי עץ בצבעים כהים. ניתן לשלב דלתות עתיקות גם במקומות בעלי עיצוב חדשני כמו משרדי היי-טק, אך חשוב לעשות זאת בטוב טעם ולא להשאיר אותן "זרות" במשרד שמעוצב כולו ברהיטי זכוכית לדוגמא.

דלתות עתיקות

מהיכן באות הדלתות העתיקות?
רוב הדלתות העתיקות מיובאות מחוץ לארץ (בעיקר ממדינות אגן הים התיכון ולעתים גם מאירופה), כשבנוסף ניתן למצוא גם דלתות ממבנים עתיקים בארץ. מדובר בדלתות ששימשו לרוב בתים פרטיים או מבני ציבור כגון בתי ספר, מבני עירייה או בתי אירוח אשר מיועדים לשיפוץ או להריסה. לכן, מעבר למראה הייחודי שמעניקות הדלתות העתיקות, הבחירה בהן מיטיבה עם הסביבה ומונעת שימוש מיותר בחומרים חדשים.

על אף שדלתות עתיקות עשויות ברוב הפעמים מעץ מלא ונחשבות לאיכותיות, קשה מאוד לשמור עליהן באותו המצב במשך למעלה ממאה שנים. לכן מציעים הסוחרים השונים דלתות משופצות אשר נשתמרו במשך השנים אך שופצו במיוחד עבור ייעודן החדש. את דלתות נהוג לשייף ולצבוע מחדש על מנת שייראו אסתטיות ויתאימו למבנה החדש שלהן.

לצד האפשרות להשתמש בדלתות מקוריות, ניתן גם לרכוש דלתות חדשות אשר מעוצבות במראה עתיק. דלתות אלו הן זולות יותר, אך לרוב ניתן להבחין בקלות כי הן אינן עתיקות באמת. עם זאת, האפקט שהן מעניקות למבנה הוא דומה מאוד.

יצירת קשר

דילוג לתוכן